Case Study

Futur Group, czyli WWW dla branży budowlanej

#Logo

#Branding

#WWW

Celem projektu było stworzenie logo dla firmy zajmującej się kompleksowym wsparciem w realizacji projektów budowlanych, doradzającej i dostarczającej klientom niezbędne materiały.

W kolejnym etapie powstał projekt wizytówkowej strony WWW, zawierającej najważniejsze informacje dotyczące oferty Futur Group. Głównym celem strony było pokazanie firmy szerszej grupie klientów oraz prezentacja dotychczasowych realizacji.

Chcieliśmy pokazać firmę jako nowoczesną, dodać jej lekkiego i schludnego wyglądu. 😊

Logo

Nowoczesne budynki są przestronne, mają otwarte plany i dużo szkła, prawda?
Podobną praktykę chcieliśmy zastosować w budowie logo Futur Group.

Przestrzeń i perspektywa

Przestrzenność litery F nawiązuje do szklanego wieżowca widzianego z boku. Połączenie z innymi literami pokazuje wsparcie oraz ciąg dostaw, którymi zajmuje się firma. Cały font jest bardzo równy i kanciasty, czym odwołuje się do głównego spektrum działania biznesu. Słowo „Group” ma na celu przekazanie, że jest to wieloosobowa firma, składająca się ze zgranego zespołu profesjonalistów.

Strona WWW

Kolorystyka szklanych wieżowców

Strona skupia się przede wszystkim na ofercie, dlatego grafiki i zdjęcia z nią związane, stanowią element uzupełniający, swobodnie nawiązując do perspektywy i linii logotypu. Znalezienie idealnego zdjęcia ukierunkowało graficzne prace nad stroną. Trójkątny kształt budynku oraz jego kolorystka nadała ton dalszej części strony.

Nasz klient potrzebował strony WWW, aby móc przedstawić swoją ofertę, pokazać swój biznes w przestrzeni internetowej oraz uwiarygodnić istnienie firmy. Każdy z tych elementów został osiągnięty w sposób jasny i lekki, bez używania ciężkich maszyn i nadprogramowych haseł.

Podczas prac nad stroną, wersje beta zostały przedstawione niewielkiej grupie klientów FG, aby sprawdzić, czy spełnia ona założone kryteria.

Podsumowanie

Budując nowy biznes lub startując po raz pierwszy ze stroną WWW, nie zawsze trzeba iść w duży, kosztowny i czasochłonny projekt. Warto rozważyć, czy nie zacząć z czymś prostszym w celu szybkiego przetestowania na docelowych odbiorcach.

Jeśli szukasz zespołu, który dostarczy Ci nie tylko dobry projekt, ale także pełne zaangażowanie i profesjonalne podejście to dobrze trafiłeś. Umiejętność dostosowania się do potrzeb klienta i zrozumienia wizji biznesowej sprawiają, że POFA Design to niezawodny partner.

Marcin Wasek – Futur Group

Zobacz więcej

Poznajmy się 😉

    Poznajmy się 😉